Ref. 27BA560-B - LG
Monitor Gaming IPS LG 27" Full HD 27BA560-B | 100 Hz, 5 ms, 16:9
Entrega en 24/48h
IVA incluido
Promociones aplicadas
Descuento mihogardigital.es
Envio
  • Descripción
    MONITORES 27BA560-B LG 27BA560 27 PULGADAS 5MS 1920 X 1080 D - SUB HDMI DISPLAYPORT USB ALTAVOCES LG 27BA560-B. DIAGONAL DE LA PANTALLA 68,6 CM (27"), RESOLUCIÓN DE LA PANTALLA 1920 X 1080 PIXELES, TIPO HD FULL HD, TIEMPO DE RESPUESTA 5 MS, ÁNGULO DE VISIÓN, HORIZONTAL 178, ÁNGULO DE VISIÓN, VERTICAL 178. ALTAVOCES INCORPORADOS. CONECTOR USB INCORPORADO. COLOR DEL PRODUCTO NEGRO EXHIBICIÓN DIAGONAL DE LA PANTALLA SIZE OF THE DISPLAY FOR THIS PRODUCT 68,6 CM (27") RESOLUCIÓN DE LA PANTALLA RESOLUTION OF THE DISPLAY FOR THE SYSTEM 1920 X 1080 PIXELES TIPO HD TYPE OF SUPPORTED HIGH DEFINITION (E.G. FULL HD, 4K ULTRA HD). FULL HD TIPO DE PANTALLA IPS BRILLO DE LA PANTALLA (TÍPICO) DISPLAY BRIGHTNESS, MEASURED BY ITS LUMINANCE, PRESENTED AS A FIGURE IN NITS. TYPICAL BRIGHTNESS RATINGS FOR MONITORS RANGE FROM 250 TO 350 NITS WITH A TARGET VALUE OF BETWEEN 80 TO 120 NITS BEING SUITABLE FOR MOST DISPLAYS IN A NORMAL VIEWING ENVIRONMENT. 250 CD M TIEMPO DE RESPUESTA THE RESPONSE TIME IS THE TIME DIFFERENCE BETWEEN THE MOMENT THAT A SOURCE (FOR EXAMPLE A VIDEO CARD) SENDS A SIGNAL AND THAT EQUIPMENT (FOR EXAMPLE A MONITOR) RECEIVES OR DISPLAY THE SIGNAL. (USED ABBREVIATIONS R/F = RISE AND FALL.) 5 MS FORMA DE LA PANTALLA PLANA RAZÓN DE CONTRASTE (TÍPICA) THE DIFFERENCE IN LIGHT INTENSITY BETWEEN THE BRIGHTEST WHITE AND THE DARKEST BLACK. 1300 1 MÁXIMA VELOCIDAD DE ACTUALIZACIÓN 100 HZ ÁNGULO DE VISIÓN, HORIZONTAL MAXIMUM HORIZONTAL ANGLE AT WHICH A DISPLAY CAN BE VIEWED WITH ACCEPTABLE VISUAL PERFORMANCE. 178 ÁNGULO DE VISIÓN, VERTICAL MAXIMUM VERTICAL ANGLE AT WHICH A DISPLAY CAN BE VIEWED WITH ACCEPTABLE VISUAL PERFORMANCE. 178 NÚMERO DE COLORES DE LA PANTALLA 16,7 MILLONES DE COLORES DIAGONAL DE PANTALLA THIS IS THE SIZE OF THE DISPLAY SCREEN 68,6 CM PROFUNDIDAD DE COLOR 8 BIT COBERTURA SRGB (TÍPICA) 99% MULTIMEDIA NÚMERO DE ALTAVOCES THE QUANTITY OF SPEAKERS INCLUDED IN/WITH THE PRODUCT. 2 POTENCIA ESTIMADA RMS RMS (ROOT MEAN SQUARE) IS A MEASURE OF THE CONTINUOUS POWER REQUIRED BY A DEVICE 4 W ALTAVOCES INCORPORADOS THE DEVICE CONTAINS SPEAKER(S) TO PRODUCE SOUND. DISEÑO COLOR DEL PRODUCTO THE COLOUR E.G. RED NEGRO COLOR DE PIES THE COLOUR OF THE FEET NEGRO PUERTOS E INTERFACES CONECTOR USB INCORPORADO WHETHER OR NOT THE DEVICE FEATURES A USB HUB TO CONNECT MORE THAN ONE OTHER DEVICE VIA USB. NÚMERO DE PUERTOS ASCENDENTES 1 CANTIDAD DE PUERTOS USB DESCENDENTES DE TIPO A 2 CANTIDAD DE PUERTOS VGA (D-SUB) NUMBER OF VGA (D-SUB) PORTS (CONNECTING INTERFACES) IN THE DEVICE. THE VGA (D-SUB) CONNECTOR IS A 15 PIN CONNECTOR BETWEEN A COMPUTER AND A MONITOR. IT WAS FIRST INTRODUCED IN 1987 BY IBM. 1 PUERTOS E INTERFACES HDMI HDMI (HIGH-DEFINITION MULTIMEDIA INTERFACE) IS A COMPACT AUDIO/VIDEO INTERFACE FOR TRANSFERRING UNCOMPRESSED VIDEO DATA AND COMPRESSED/UNCOMPRESSED DIGITAL AUDIO DATA FROM A HDMI-COMPLIANT DEVICE ("THE SOURCE DEVICE") TO A COMPATIBLE COMPUTER MONITOR NÚMERO DE PUERTOS HDMI THE NUMBER OF SOCKETS (PORTS) FOR HDMI CONNECTIONS. HDMI (HIGH-DEFINITION MULTIMEDIA INTERFACE) IS A COMPACT AUDIO/VIDEO INTERFACE FOR TRANSFERRING UNCOMPRESSED VIDEO DATA AND COMPRESSED/UNCOMPRESSED DIGITAL AUDIO DATA FROM A HDMI-COMPLIANT DEVICE ("THE SOURCE DEVICE") TO A COMPATIBLE COMPUTER MONITOR 1 CANTIDAD DE DISPLAYPORTS NUMBER OF DISPLAYPORTS. A DISPLAYPORT IS A DIGITAL DISPLAY INTERFACE DEVELOPED BY THE VIDEO ELECTRONICS STANDARDS ASSOCIATION (VESA). THE INTERFACE IS PRIMARILY USED TO CONNECT A VIDEO SOURCE TO A DISPLAY DEVICE SUCH AS A COMPUTER MONITOR 1 VERSIÓN DE DISPLAYPORT 1.2 SALIDA DE AURICULARES THE SOCKET FOR CONNECTING HEADPHONES TO THE DEVICE. CONTROL DE ENERGÍA CONSUMO ENERGÉTICO AMOUNT OF POWER USED BY THIS MODEL, EXPRESSED IN WATTS 14,5 W CONSUMO DE ENERGÍA (INACTIVO) THE AMOUNT OF ELECTRICITY THAT IS CONSUMED WHEN THE PRODUCT IS ON STANDBY. 0,5 W CONSUMO DE ENERGÍA (APAGADO) 0,3 W VOLTAJE DE ENTRADA AC THE VOLTAGE OF THE AC ELECTRICITY THAT IS INPUTTED INTO THE PRODUCT. 100 - 240 V FRECUENCIA DE ENTRADA AC 50/60 HZ PESO Y DIMENSIONES ANCHO DEL DISPOSITIVO (CON SOPORTE) 610,8 MM PROFUNDIDAD DISPOSITIVO (CON SOPORTE) 239,9 MM ALTURA DEL DISPOSITIVO (CON SOPORTE) 536,6 MM PESO (CON SOPORTE) 5,05 KG ANCHO (SIN BASE) 610,8 MM PROFUNDIDAD (SIN BASE) 50,8 MM ALTURA (SIN BASE) 360,3 MM PESO (SIN BASE) 3,25 KG EMPAQUETADO ANCHO DEL PAQUETE THE DISTANCE FROM ONE SIDE OF THE PACKAGING TO THE OTHER. 739 MM PROFUNDIDAD DEL PAQUETE THE DISTANCE FROM THE FRONT TO THE BACK OF THE PACKAGING. 165 MM ALTURA DEL PAQUETE THE DISTANCE FROM THE TOP TO THE BOTTOM OF THE PACKAGING. 488 MM PESO DEL PAQUETE WEIGHT OF THE PACKAGED PRODUCT. 8,55 KG CONTENIDO DEL EMBALAJE STAND INCLUIDO CABLES INCLUIDOS DISPLAYPORT, HDMI, USB LONGITUD DEL CABLE HDMI 1,8 M OTRAS CARACTERÍSTICAS TECNOLOGÍAS ESPECÍFICAS SUPER+ RESOLUTION
  • Características
    Tamaño pantalla Monitor 27"
    Resolución de la pantalla Full HD
    Tecnología de visualización IPS
    Velocidad de refresco 100 Hz
    Tipo de Uso Gaming
    Altavoces
    Cámara No
    Color del producto Negro
    Relación de aspecto 16:9
    HDR Monitor No
    Tiempo de respuesta 5 ms
    Ajustes de altura Si
    Bluetooth No
    Brillo de la pantalla 250 cd/m²
    Pantalla táctil No
    Razón de contraste 1.300:1
    Sintonizador de TV integrado No
    Wifi No
    Altura 53,66cm
    Ancho 61,08cm
    Profundidad 23,99cm
Ref. 27BA560-B - LG