Ref. TL-WPA4220TKIT - Tp-Link
  • Descripción
    WI-FI CLONE BUTTON SIMPLIFIES YOUR WI-FI CONFIGURATION AND HELPS BUILD A
    SEAMLESS UNIFIED HOME NETWORK
    HOMEPLUG AV STANDARD PROVIDING UP TO 500MBPS HIGH SPEED DATA
    TRANSMISSION OVER A HOME?S EXISTING ELECTRICAL WIRING, IDEAL FOR LAG-FREE HD OR
    3D VIDEO STREAMING AND ONLINE GAMING
    EXTEND 300MBPS WIRELESS CONNECTIONS TO PREVIOUSLY HARD-TO-REACH AREAS OF
    YOUR HOME AND OFFICE
    TWO ETHERNET PORTS ALLOW YOUR TVS, GAME CONSOLES, OR PCS CONNECT TO THE
    INTERNET
    UP TO 300-METER RANGE OVER THE HOUSEHOLD POWER CIRCUIT
    EASY TO INSTALL, JUST PLUG IN AND PLAY
    128-BIT AES ENCRYPTION EASILY AT A PUSH OF "PAIR" BUTTON
    SUPPORTS IGMP MANAGED MULTICAST IP TRANSMISSION, OPTIMIZING IPTV
    STREAMING
    CARACTERÍSTICAS DE HARDWARE
    ESTÁNDARES Y PROTOCOLOS HOMEPLUG AV, IEEE802.3, IEEE802.3U,
    IEEE802.11B/G/N
    INTERFACES 2*10/100MBPS ETHERNET PORT TL-WPA4220
    TIPO DE ENCHUFE EU, UK
    BOTONES PAIR, RESET, WI-FI/WI-FI CLONE
    INDICADOR LED PWR, PLC, ETH, WI-FI/WI-FI CLONE
    DIMENSIONES (W X D X H) 3.7 X 2.1 X 1.6 IN. (945440MM)
    CONSUMO DE POTENCIA MAXIMUM: 12.916W (220V/50HZ)
    TYPICAL: 12.302W (220V/50HZ)
    STANDBY: 8.780W (220V/50HZ)
    ALCANCE 300 METERS OVER ELECTRICAL CIRCUIT
    CARACTERÍSTICAS DE SOFTWARE
    TECNOLOGÍA DE MODULACIÓN OFDM (PLC)
    ENCRIPTACIÓN POWERLINE SECURITY:
    128-BIT AES
    WIRELESS SECURITY:
    WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK ENCRYPTION
    OTROS
    CERTIFICACIONES CE, FCC, ROHS
    CONTENIDO DEL PAQUETE POWERLINE ETHERNET ADAPTER TL-WPA4220 *2 &
    TL-PA4010 *1
    6.5 FT. (2 M) ETHERNET CABLE (RJ45)
    RESOURCE CD
    QUICK INSTALLATION GUIDE
    REQUISITOS DEL SISTEMA WINDOWS 2000/XP/2003/VISTA, WINDOWS 7/8,
    MAC, LINUX
    FACTORES AMBIENTALES OPERATING TEMPERATURE: 0C~40C (32F ~104F)
    STORAGE TEMPERATURE: -40C~70C (-40F ~158F)
    OPERATING HUMIDITY: 10%~90% NON-CONDENSING
    STORAGE HUMIDITY: 5%~90% NON-CONDENSING